Polecamy

GL

Tak o nas piszą w Gazecie Lubuskiej - Koniecznie zobacz FILM !

Rekrutacja

zapraszamy

Gdzie wysłać dziecko do szkoły?       Zbliża się nabór do pierwszej klasy.

Koncerty - Konkursy

koncert

Sukcesy

sukces1

W pięknej sali koncertowej PSM w Żarach w dniach 16-17 stycznia 2017r, odbyły się IV Żarskie Spotkania Smyczkowe. W konkursie wzięli udział uczniowie z Gorzowa, Krosna Odrzańskiego, Nowej Soli, Strzelec Kr. Szprotawy, Świebodzina, Zielonej Góry,  Żagania i Żar. Cała skrzypcowa ekipa naszej szkoły wróciła z nagrodami.
Jury pod przewodnictwem dr Kariny Gidaszewskiej przyznało skrzypaczkom następujące nagrody:
II miejsce w grupie I - Emilia Gierstun
III miejsce w grupie I - Weronika Bakalarska
oraz 
III miejsce w grupie II  - Liwia Kredzińska.
Warto dodać, że Liwia Kredzińska jest najmłodszą i jedyną laureatką z klasy III rywalizującą z klasą IV w grupie II (24 uczestników. Przy fortepianie młodym artystkom towarzyszył Pan Sebastian Cieśliński. Gratulujemy!!!
Małgorzata Tofilska
 

22 października 2016r.  w sali koncertowej "Czarna kafka" odbył się pierwszy koncert z cyklu "Młody muzyk". W inauguracyjnym koncercie wzięli udział uczniowie OSM : Emilka Gierstun i Liwia Kredzińska z klasy skrzypiec Pani Małgorzaty Tofilskiej, przy akompaniamencie Pana Sebastiana Cieślińskiego oraz Stanisław Lewandowski z klasy gitary Pana Jarosława Lewandowskiego. Muzyczne popołudnie zakończył słodki poczęstunek sponsorowany przez właścicieli "Czarnej kafki".

                                                                                                                                                Małgorzata Tofilska     

   

 

 

W dniu 19 marca 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnie im. M. Karłowicza w Zielonej Górze odbyły się VII Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych „ Zaczarowany Fortepian” dla uczniów klas fortepianu I – III c/6 i I – II c/4 ze szkół muzycznych I stopnia Regionu Lubuskiego. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły. 

Najwyższą ocenę Jury i tytuł Czarodzieja Fortepianu w grupie I uzyskała
Barbara Łuczak – klasa fortepianu p. Honoraty Górnej 

Wyróżnienia w grupie I uzyskała Nella Wojtkowiak – klasa fortepianu p. Renaty Pawłowskiej.

Serdecznie gratulujemy!

 

Teatr „AKOLADA” i „BAŁAŁAJKA” wzięły udział w XXIII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Teatralnej "O Złote Pióro Koszałka Opałka". W przeglądzie wzięło udział 37 grup teatralnych z zielonogórskich szkół i ośrodków kultury. Wielki Finał  podczas którego zostały wręczone nagrody odbył się 16 maja w  Lubuskim Teatrze. Decyzją jury w składzie: Krzysztof Grębski i Wojciech Brawer „AKOLADA” zdobyła ZŁOTE PIÓRO KOSZAŁKA OPAŁKA , a BAŁAŁAJKA otrzymała WYRÓŻNIENIE!!!

Gratulacje dla małych aktorów!!!

REŻYSER TEATRALNY

Patrycja Sowińska

Stanisław Lewandowski uczeń klasy I Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zielonej Górze z klasy gitary pana Witolda Nowickiego, uczestniczył w XV Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym, który odbył się w dniach 19- 20 maja 2016 roku w Strzelcach Krajeńskich. Werdyktem Jury pod przewodnictwem pana prof. Piotra Zaleskiego Stasiu został laureatem I miejsca w grupie pierwszej!

Natomiast w Regionalnym Konkursie Gitary Klasycznej „HURRA GITARRA 2016”, który odbył się 21 maja br. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Świebodzinie, Jury pod przewodnictwem pana dr Bartłomieja Marusika uhonorowało Stasia również I miejscem w grupie pierwszej!

Gratulacje dla Stasia, Pana Witolda i Rodziców naszego Ucznia!
WYCHOWAWCA
Patrycja Sowińska

W dniach 20-21 maja 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie odbył się XV Żyrardowski Konkurs Młodych Pianistów. Wzięła w nim udział Nella Wojtkowiak uczennica klasy II Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zielonej Górze z klasy fortepianu pani Renaty Pawłowskiej. Decyzją Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Artykiewicza /Akademia Muzyczna w Gdańsku/ Nella znalazła się w grupie laureatów zdobywając III miejsce w grupie pierwszej.Nauczyciel instrumentu
Renata Pawłowska

Ostatnie publikacje

  • *** Zapraszamy na badanie przydatności i konsultacje!!!***

    *** REKRUTACJA*** ***WAŻNE INFORMACJE***   1. Kandydat do szkoły powinien złożyć w terminie od 12 marca do 13 kwietnia 2018r. w sekretariacie szkoły:   - kwestionariusz osobowy (dostępny w sekretariacie szkoły) - zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kształcenia w szkole muzycznej.     2....

  • SUKCES KLASY TRZECIEJ!

    Mali Giganci z klasy trzeciej decyzją jury w składzie: przedstawiciel LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY, przedstawiciel WOJEWODY LUBUSKIEGO, przedstawiciel FIRMY SWISS KRONO, przedstawiciel Gazety Lubuskiej. Zdobyli tytuł LIDERA W KONKURSIE POKAŻCIE KLASĘ!Mimo ,iż smsowo byliśmy na 4 miejscu KAPITUŁA...

Szkoła bierze udział w programach:

Mleko z klasą

Owoce i warzywa w szkole

Kangur Matematyczny SKO PKO BP

Dane kontaktowe:

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna
I stopnia w Zielonej Górze
ul. Wyspiańskiego 23 (budynek SP nr 10)
65-181 Zielona Góra
telefon: 501 021 232
e-mail: osmzg@interia.pl