Serdecznie witamy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Zielonej Górze.

                Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia jest publiczną i bezpłatną Szkołą Podstawową, dającą podstawy wykształcenia ogólnego i muzycznego. Podstawowym zadaniem szkoły jest rozwijanie u uczniów uzdolnień muzycznych i przygotowanie ich do dalszego kształcenia. Nauka w naszej szkole stymuluje ogólny rozwój wrażliwości, muzykalności i koordynacji ruchowej dziecka. Nasza szkoła zapewnia naukę gry na wybranym instrumencie:

- akordeon

- flet

- fortepian

- gitara

- harfa

- klarnet

- perkusja

- skrzypce

- trąbka

- waltornia

- wiolonczela

          Obecnie zajęcia ogólnokształcące i grupowe muzyczne odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ulicy Wyspiańskiego 23. Natomiast lekcje indywidualne z instrumentu realizowane są dwa razy w tygodniu w budynku Psństwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia przy ulicy B. Chrobrego 26 i Al. Niepodległości 21.

Aktualności

 • Zdrowo jem, więcej wiem! Mali Giganci w AKCJI!

  Przyszedł czas na promocję podjętych działań w szkole i w mieście!  

  Przygotowaliśmy kilkanaście kubeczków z mini drugim śniadaniem: kasza jaglana z serkiem waniliowym . Podzieleni na kilkuosobowe zespoły wyruszyliśmy z poczęstunkiem po szkole. Ozdobnikiem do całości były stroje i etykieta ze zdrowymi przepisami na drugie śniadanie dla uczniów. Częstowaliśmy każdą napotkaną osobę- pracowników szkoły, rodziców, uczniów. Wręczaliśmy etykiety, prowadziliśmy wywiady dotyczące zdrowego ,drugiego śniadania. Pytaliśmy o przepis na bycie zdrowym i radosnym. Byliśmy w klasie III i II wyśpiewać wiersz o właściwym odżywianiu, wręczyć etykiety z przepisami na zdrowe ,drugie śniadanie.  

  Podobny charakter miała kampania w mieście. Dzieci zarażały przechodni energią. Mieszkańcy podziwiali małych reporterów. Chętnie odpowiadali na pytania i analizowali etykiety.  

  Ta przygoda dała moim uczniom coś cennego - poczucie własnej wartości, pewność siebie, radość i mega dawkę wiedzy!  

  Jestem zadowolona, kiedy moi uczniowie mają wymalowany uśmiech na twarzach!  

                                                                                                                      mgr Partycja Sowińska

    

 • INTERESUJĄCA LEKCJA!

  Tym razem uczniowie kl.II uczestniczyli w ważnej lekcji na temat: „ Dbam o to, co jem i jak spędzam czas”. Omówiliśmy cykl rozwojowy dziecka od okresu niemowlęcego wczesnoszkolnego na podstawie przyniesionych przez uczniów zdjęć. Rozmawialiśmy o tym co potrzebuje organizm ,by mógł prawidłowo się odżywiać. Dzieci pokazywały odpowiedzi za pomocą gestów i plakatów. Została przeprowadzona zabawa edukacyjna „Siłaczek i Słabeuszek.  

  Podsumowaniem lekcji było napisanie trzech zdań na temat: Co robić żeby być zdrowym i radosnym? oraz przejście ulicami miasta w roli reporterów i uzyskanie od mieszkańców odpowiedzi na temat ich przepisu na bycie zdrowym i radosnym. Uczniom bardzo podobała się lekcja! Jestem dumna z ich zaangażowania!  

                                                                                                                      mgr Partycja Sowińska

    

 • Wywiad dla Radia Zachód

              We wtorek 29 listopada 2016r. trio fortepianowe "Farfalle" przeżyło niezwykłą muzyczną przygodę. Uczennice: Liwia Kredzińska, Roxana Rerus i Nell Wojtkowiak udzieliły wywiadu dla Radia Zachód, a później pracowały pod okiem Koncertmistrza Orkiestry "Amadeus" i profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu - Pana Jarosława Żołnierczyka.

  Małgorzata Tofilska

Licznik odwiedzin

0042131
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
W sumie
166
240
1161
3148
2536
10014
42131

Dziś
1176


Twój adres IP:54.161.175.236
WITAJ SZKOŁO!!! www.osm.zgora.pl
,
WITAJ SZKOŁO!!!www.osm.zgora.pl
,

Ostatnie publikacje

 • "Dary jesieni w twórczości dzieci i rodziców"

             Przez kilka tygodni na poniedziałkowych zajęciach plastycznych tworzyliśmy różnego rodzaju prace o wspólnym tytule DARY JESIENI. Podsumowaniem jesiennych plastycznych zmagań był konkurs skierowany do naszych uczniów oraz ich rodziców pod tytułem „Dary jesieni w twórczości dzieci i rodziców”. Miejsce...

 • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

         10 listopada uczniowie klas 3m (OSM) i 3a (SP10) przygotowali wspólnie uroczysty apel z okazji święta 11 listopada - Narodowego Dnia Niepodległości. Inicjatywa ta powstała z powodu innowacji pedagogicznej, w której uczestniczą obie klasy. Opiekunkami i organizatorkami całej uroczystości były...

Szkoła bierze udział w programach:

Mleko z klasą

Owoce i warzywa w szkole

Kangur Matematyczny SKO PKO BP

Dane kontaktowe:

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna
I stopnia w Zielonej Górze
ul. Wyspiańskiego 23 (budynek Szkoły Podstawowej nr 10)
65-181 Zielona Góra
telefon: 501 021 232
e-mail: osmzg@interia.pl